Covid-jak przetrwać naukę online i nie zwariować?

Covid-jak przetrwać naukę online i nie zwariować?

Jeżeli jesteś rodzicem lub dziadkiem, to pewnie zmagasz się obecnie z systemem szkolnym i zastanawiasz jak pomóc swojemu dziecku, wnukowi, niezależnie od tego ile ma lat, gdy większość dnia spędza przed ekranem a potem robi mechaniczne ćwiczenia-i nie zwariować!
Z pewnością nie ma na to gotowej recepty, bo każde dziecko jest inne, a każdy rodzic czy dziadek/babcia ma swoje własne sposoby i przekonania na temat tego co jest najlepsze. Dodatkowo, jako Polacy, przyzwyczajeni jesteśmy historycznie do tego, że ‘trzeba byś sobie radził sam/a’. Czy warto jednak samemu składać sobie nogę po złamaniu? A może lepiej powierzyć sprawę fachowcom, a samemu skupić się na rekonwalescencji? Najcenniejszym darem, w który możesz wyposażyć dziecko to przygotować je do życia. Obecny czas, to czas wyzwań i czas zmian. Możesz wykorzystać ten moment by nauczyć dziecko radzić sobie ze zmianą, czymś czego w przyszłości z pewnością będzie więcej, zmienić swoją relacje z dzieckiem a jednocześnie wprowadzić w życie elementy, które pomogą Tobie nie zwariować. Jak to zrobić?

1. Komunikuj się- pamiętaj, że otwarta i uczciwa komunikacja działa cuda!
2. Daj przykład- zachowaj spokój. To może być największe wyzwanie, jednak-zamiast oceniać- skup się na tym by jak najlepiej zrobić to co sobie jako rodzic zaplanujesz.
3. Chroń swoją energię- kontroluj to na co masz wpływ, opieraj się na faktach, wysypiaj się i utrzymuj kontakty z przyjaciółmi
4. Zachowaj dystans-ważne by zachować odpowiedni dystans i perspektywę. Wybieraj w których ‘bitwach’ chcesz brać udział i śmiej się z okazyjnych, drobnych problemów- to Ci pozwoli przetrwać!
5. Zarządzaj swoim czasem -jeżeli cały czas coś nadrabiasz, biegasz- ciężko jest być TU i TERAZ niezależnie od roli w której jesteś. A Twoje dzieci niewątpliwie to zauważą!
6. Utrzymuj równowagę między pracą i życiem ( tzw. work-life balance)i taką ideę przekaż dziecku.
Pamiętaj,że każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku, a zbudowanie rutyny zajmuje minimum 21 dni.
A jeśli chcesz wesprzeć dziecko w nauce, skorzystaj z pomocy fachowców.

Jeżeli interesuje Cię zdrowa edukacja językowa- zajrzyj na naszą stronę: www.nauczanieintuicyjne.pl.
To co nas wyróżnia to autorska metoda i PEŁNA UWAGA, którą dajemy każdemu- dorosłemu czy dziecku, zarówno w czasie zajęć indywidualnych jak grupowych. Dzięki temu nie tylko nauczysz się angielskiego w najbardziej dla Ciebie skuteczny, przyjazny dla Twoich życiowych okoliczności sposób, ale również zbudujesz pewność siebie i przełamiesz bariery ( nie tylko) językowe. To może odmienić Twoje życie i życie Twojego dziecka. Warto sprawdzić!
Umów się na bezpłatną, niezobowiązującą rozmowę już dziś.
Czekamy na Ciebie!
whatsapp:506-483-053

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

thirteen − six =